Dysze na zjonizowane powietrze

Dysze na zjonizowane powietrze model 4200

Urządzenie to składa się z listwa eliminującej elektryczność statyczną 1250 i jednej lub więcej dysz na sprężone powietrze. Powietrze z dysz przenosi z dużą prędkością jonizację wytworzoną przez listwę, co umożliwia neutralizację ładunków i czyszczenie z dużej odległości.

 • są stosowane do czyszczenia i neutralizacji form wtryskowych, arkuszy z tworzyw sztucznych, przenośników i wielu innych obiektów trójwymiarowych. Jonizacja likwiduje ładunki elektrostatyczne przyciągające kurz, umożliwiając sprężonemu powietrzu dokładne oczyszczenie powierzchni
 • są bardzo wszechstronne, mogą być wykonane w wielu kształtach i rozmiarach
 • liczba i pozycja dysz może być różna w zależności od wymagań klienta, z jednym wspólnym przyłączem do sprężonego powietrza
 • są ekonomiczną alternatywą dla noża na zjonizowane powietrze 5000, zazwyczaj o niższych kosztach zakupu i użytkowania
 • możliwe jest także przygotowanie tego urządzenia z pojedynczą dyszą

Karta informacyjna

 

Pojedyncza dysza na zjonizowane powietrze model 4200 SP

Wysokowydajny eliminator ładunków elektrostatycznych dopasowany do neutralizacji i czyszczenia z kurzu mniejszych przedmiotów. Konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem maksymalnej neutralizacji ładunków elektrostatycznych i siły nadmuchu, przy minimalnym zużyciu sprężonego powietrza i hałasie.

 • zawiera punktowy eliminator ładunków statycznych 1260 zamocowany z wsporniku ze stali nierdzewnej z dyszą wzmacniającą ciśnienie powietrza
 • sprzężenie oporowe wytwarza dużą jonizację do neutralizacji dużych ładunków przy wysokich prędkościach
 • dysza powietrza jest wzmacniaczem, który może zwiększać ciśnienie aż do dwudziestu razy, dzięki czemu pracuje cicho i ekonomicznie. Ciśnienie powietrza może być ustawiane od 1 Bar dla delikatnej jonizacji do 7 Bar dla usunięcia przyschniętego kurzu. Przy ciśnieniu 4 Bar poziom hałasu utrzymuje się poniżej 68 dB.
 • wszystkie istotne elementy są zamknięte w hermetycznej obudowie w celu zapewnienia trwałości i niezawodności urządzenia. Wszystkie części mogą zostać wymienione w przypadku uszkodzenia.
 • niewielki rozmiar i łatwa instalacja ze standardowych przyłączem sprężonego powietrza ¼”
 • operator jest zabezpieczony przed porażeniem elektrycznym

Karta informacyjna

O nas

Powstała w 1991 roku firma Fraser Anti-Static Techniques Ltd pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z elektrycznością statyczną w przemyśle. Celem firmy jest wytwarzanie wysokowydajnych i niezawodnych urządzeń, które dla klientów będą nie tylko korzystne cenowo, ale też łatwo dostępne i proste w obsłudze – od prostych dejonizatorów pasywnych do zaawansowanych technologicznie systemów Ionstorm. Wysoki poziom i nowoczesność urządzeń zapewniają prace badawczo-rozwojowe prowadzone wspólnie z najlepszymi specjalistami.