Mierniki ładunków statycznych

Mierniki ładunków statycznych modele 715 i 715 Ex

Mierniki są wiodącymi urządzeniami w swojej klasie. Ich dokładność, stabilność i łatwość obsługi sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem dla inżynierów i specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa i kontroli jakości w wielu gałęziach przemysłu.

  • urządzenia tego typu mierzą elektryczność statyczną powierzchni materiału z odległości 100 mm,
  • pozwalają inżynierom zbadać problem elektryczności statycznej w sposób naukowy – wskazują gdzie i jak powstaje elektryczność statyczna, a także jej wielkość i biegunowość,
  • monitorują skuteczność działań podjętych w celu rozwiązania problemu – jeżeli rozwiązanie wymaga zastosowania urządzeń do kontrolowania poziomu elektryczności statycznej, miernik pokazuje najlepszą pozycję i sprawdza jego długoterminowe działanie,
  • pozwalają inżynierowi określić standardy w celu uniknięcia problemów w przyszłości - może być to akceptowalny poziom ładunku w zagrożonym obszarze, lub poziomy ładunku w produktach zakupywanych, przetwarzanych, lub wysyłanych do odbiorców.
  • pozwalają mierzyć ładunki do 150 kV, są przeznaczone do stosowania przy produkcji i przetwarzaniu materiałów nieprzewodzących, takich jak tworzywa sztuczne, opakowania, tekstylia, papier itd.
  • model 710E służy do pomiarów w zakresie 0 – 20 kV z dokładnością 10 V i jest przeznaczony do branż przemysłu, takich jak elektroniczny, gdzie ładunki statyczne są niższe, lecz nie mniej problematyczne.

Karta informacyjna modelu 715
Karta informacyjna modelu 715 Ex

O nas

Powstała w 1991 roku firma Fraser Anti-Static Techniques Ltd pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z elektrycznością statyczną w przemyśle. Celem firmy jest wytwarzanie wysokowydajnych i niezawodnych urządzeń, które dla klientów będą nie tylko korzystne cenowo, ale też łatwo dostępne i proste w obsłudze – od prostych dejonizatorów pasywnych do zaawansowanych technologicznie systemów Ionstorm. Wysoki poziom i nowoczesność urządzeń zapewniają prace badawczo-rozwojowe prowadzone wspólnie z najlepszymi specjalistami.