Nóż na zjonizowane powietrze

Nóż na zjonizowane powietrze model 5000

Urządzenie to łączy funkcje wydajnego eliminatora ładunków elektrostatycznych z nożem powietrznym, który wzmacnia dwadzieścia pięć razy przepływ sprężonego powietrza, dzięki czemu uzyskany jest szybki ruch zjonizowanego powietrza.

  • jest stosowany do usuwania kurzu z wyprasek, arkuszy i komponentów elektrycznych. Może być także stosowany do rozdzielania arkuszy w podajnikach
  • jonizacja likwiduje ładunki elektrostatyczne przyciągające kurz, umożliwiając szybkiemu, laminarnemu strumieniowi powietrza dokładnie oczyścić powierzchnię
  • prędkość wytwarzanego strumienia powietrza przy ciśnieniu 5 Bar i odległości 150 mm wynosi 70 m/s. Najlepsza odległość przy czyszczeniu wynosi 100-150 mm.
  • nieturbulentny przepływ powietrza ogranicza ponowne łączenie się jonów w powietrzu, co pozwala uzyskać maksymalny efekt neutralizacji ładunków.

Karta informacyjna

 

Nóż na zjonizowane powietrze model 5500

Nóż na zjonizowane powietrze z wentylatorem jest ekonomiczną alternatywą dla dużych urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem. Jest stosowany do usuwania kurzu z forum wtryskowych, części samochodowych i wielu rodzajów arkuszy i zwojów.

  • system składa się z jednego lub więcej noży na zjonizowane powietrze połączonych z zewnętrznym wentylatorem. Wentylator wytwarza kieruje duże masy powietrza, które wypływają z noża powietrznego w szybkim przepływie laminarnym. Dzięki uzyskaniu prędkości przepływu powietrza do 110 m/s urządzenie osiąga wysoką wydajność i dokładnie usuwa zanieczyszczenia przyciągane przez ładunki elektrostatyczne.
  • koszt eksploatacji jest przeciętnie o 80% niższy, niż w przypadku podobnych systemów wykorzystujących sprężone powietrze
  • przepływ powietrza ustawia się zaworami przepływu. Siła ciągu powietrza może być zwiększona poprzez regulację otwarcia szczeliny.
  • jonizacja następuje przy użyciu listwy jonizującej 1250 i zasilacza 9050.
  • oferowane są także różnorodne akcesoria: filtry, przewody zasilające powietrzem, zawory przepływowe, tłumiki, oprawy, obudowy dźwiękoszczelne.

Karta informacyjna

O nas

Powstała w 1991 roku firma Fraser Anti-Static Techniques Ltd pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z elektrycznością statyczną w przemyśle. Celem firmy jest wytwarzanie wysokowydajnych i niezawodnych urządzeń, które dla klientów będą nie tylko korzystne cenowo, ale też łatwo dostępne i proste w obsłudze – od prostych dejonizatorów pasywnych do zaawansowanych technologicznie systemów Ionstorm. Wysoki poziom i nowoczesność urządzeń zapewniają prace badawczo-rozwojowe prowadzone wspólnie z najlepszymi specjalistami.