Urządzenia

Eliminatory ładunku elektrostatycznego z małej odległości

Wszędzie tam, gdzie eliminator elektryczności statycznej może zostać umieszczony blisko materiału, Fraser rekomenduje nowoczesne listwy dejonizujące 1250 i Super 80. Należą one do najsilniejszych eliminatorów elektryczności statycznej oferowanych na rynku. Dostępne są także listwy 1250 z certyfikatem ATEX do wykorzystania w obszarach niebezpiecznych.

Eliminatory ładunku elektrostatycznego z dużej  odległości

Jeżeli eliminator elektryczności statycznej nie może zostać umieszczony blisko materiału, Fraser rekomenduje dwie techniki neutralizacji ładunku statycznego z dużej odległości:

  • wysokowydajne urządzenia Ionstorm, które dokonują neutralizacji z odległości do 1 m bez wykorzystania ruchu powietrza,
  • eliminatory elektryczności statycznej wykorzystujące dmuchawę do skierowania jonizacji w pożądane miejsce. Dmuchawy zjonizowanego powietrza Fraser są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu znoszą nawet najtrudniejsze warunki przemysłowe. Urządzenia te są dostępne w długościach do 3 m.

Urządzenia do usuwania kurzu i czyszczenia

Urządzenia Fraser usuwają zanieczyszczenia i neutralizują ładunek statyczny, który je przyciąga. Dostępna jest szeroka gama pistoletów na zjonizowane powietrze, dysz i noży powietrznych. Dla większych aplikacji oferujemy urządzenia wspomagane wentylatorem o bardzo niskich kosztach eksploatacji.

Wytwarzanie ładunku elektrostatycznego

Siła przyciągania wytwarzana przez elektryczność statyczną może być zastosowana do uzyskania tymczasowej przyczepności. Jest to metoda czysta, uniwersalna i tania.

Fraser oferuje gamę generatorów i głowic wytwarzających ładunek elektrostatyczny. Wszystkie głowice są sprzężone opornościowo z wysokim napięciem dla bezpieczeństwa i niezawodności. 

Urządzenia pomiarowe

Problemów z elektrycznością statyczną nie da się zbadać naukowo bez pomiaru ładunku. Miernik Fraser 715 jest jednym z wiodących urządzeń w swojej klasie. Jest łatwy w obsłudze, precyzyjny i solidny. Miernik EX715 posiada certyfikat
ATEX do pracy w obszarach niebezpiecznych.

Dobry miernik jest także niezastąpiony przy monitorowaniu działania eliminatorów elektryczności statycznej.

O nas

Powstała w 1991 roku firma Fraser Anti-Static Techniques Ltd pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z elektrycznością statyczną w przemyśle. Celem firmy jest wytwarzanie wysokowydajnych i niezawodnych urządzeń, które dla klientów będą nie tylko korzystne cenowo, ale też łatwo dostępne i proste w obsłudze – od prostych dejonizatorów pasywnych do zaawansowanych technologicznie systemów Ionstorm. Wysoki poziom i nowoczesność urządzeń zapewniają prace badawczo-rozwojowe prowadzone wspólnie z najlepszymi specjalistami.